אדריכלות ועיצוב פנים

האני מאמין שלי

בתכנון האדריכלי אני מביאה את החלום של הלקוח אל הפועל, בעזרת הידע והניסיון שצברתי בתכנון פרויקטים רבים, תוך התחשבות בדרישות שלו, בתקציב ובתנאי השטח. בכל התהליכים אני משלבת גם את הידע שרכשתי בתורת הפאנג שווי.

התכנון לבנייה ירוקה איננו טרנד חולף, ומטרתו לתכנן בית שיהיה ידידותי לסביבה אך בעיקר חסכוני לדייריו. יש בו תכנון לכיווני שמש, כיווני רוח, חומרי בנייה מבודדים, הכנות למערכות מיחזור מים ואנרגיה סולרית ועוד.

התכנון מתחיל בשלד ובמעטפת החיצונית, ונמשך אל תוך הבית. אני משלבת בתהליך התכנון את האדריכלות ועיצוב הפנים. כאן החשיבה היא קודם כל הנוחות, מתוך אמונה שמה שלא נוח, יהפוך עם הזמן ללא יפה.

כמובן שהאסטטיקה חשובה מאוד, ובכל בית שעבר תחת ידי ישנן "פינות חמד" הנותנות לבית את הייחודיות שלו. האמצעים רבים ומגוונים: נישות שימושיות ומעוצבות, תאורה מפתיעה, חיפוי מיוחד לקיר או קירות, אלמנט יוצא דופן והמון אמצעים פשוטים שמעניקים לבית מראה מיוחד ואופי משלו.

כמעט בכל עבודות שיפוץ מחכות לנו ה"פתעות": פתאום מתגלה צינור מים בקיר, עמוד או קורת בטון שלא ידענו עליהם מראש, השלמות לריצוף שכבר לא קיים ועוד. הסיפוק הוא למצוא פתרון מיידי שיהיה גם יפה וגם יעיל, שלא ייראה כטעות. לא פעם פרטים כאלו היו גולת הכותרת של פרויקט.

ורד פולקמן